2. Ulusal Apiterapi Kongresi, WorldApiExpo kapsamında gerçekleşecek

WorldApiExpo’nun 4 büyük etkinliğinden biri olan 2. Ulusal Apiterapi Kongresi, 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde ExpoNext Digicon dijital platformunda gerçekleşecek. “Önleyici ve Sağlığı Geliştirici Olarak Apiterapi” ana teması ile yapılacak Kongre’de aynı zamanda Apiterapi Derneği’nin 10. yılı da kutlanacak. Akademik bildiri sunumlarının da yapılacağı 2. Ulusal Apiterapi Kongresi’nde https://tr.apitherapycongress.org/bildiri-basvurusu/ linkinden bildiri başvurusu yapılabiliyor.

TAB Arıcılık Zirvesi ve Çalıştayı, 4. Uluslararası Apiterapi Kongresi-IFA, 3. İnsan ve Arı Sağlığında Propolis Konferansı ve 2. Ulusal Apiterapi Kongresi olmak üzere 4 etkinliği tek çatı altında bir araya getiren WorldApiExpo, 20 Mayıs Dünya Arı Günü haftasını da içine alarak 20-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.
T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Apiterapi Derneği, Uluslararası Apiterapi Federasyonu, Uluslararası Propolis Araştırma Grubu (IPRG), Türkiye Arıcılar Birliği (TAB) ve İstanbul Medipol Üniversitesi katkı ve destekleri; Ekspoturk organizasyonu ile yapılacak etkinlik 10 gün boyunca arıcılık ve bal üreticileri, bal ve bal yan ürünleri üreticileri, arıcılık ve bal üretim malzemeleri üreticileri ile ilaç ve yem katkıları, arı sağlığı, apiterapi, apimedikal, apikültür, propolis ürün ve teknolojileri üreticilerinin bir araya geleceği geniş bir katılımla sektör profesyonellerinin buluşmasına sahne olacak.