Apiterapi Ürünlerinin Biyofarmakolojisi: Bölüm 1

Prof. Dr. Badiaa Lyoussi (Fas) moderatörlüğünde gerçekleşen “Apiterapi Ürünlerinin Biyofarmakolojisi” oturumunun birinci bölümünde “Arı Ürünlerinin Fiziko Kimyasal ve Biyolojik İşlevleri” başlığı ile Prof. Dr. Badiaa Lyoussi (Fas), “Anadolu’nun Farklı Coğrafi Bölgelerinden Propolis Örneklerinin Kimyasal Bileşimleri, Sitotoksik, Antioksidan ve Antiviral Etkileri” başlığı ile Prof. Dr. Banu Yucel(Türkiye) ve “APHIS Laboratuvarının Yüksek Görünürlük Dergilerinde Romanya Arı Ürünleri Üzerine Bilimsel Çalışmaları” başlığı ile PhD. Otilia Bobis (Romanya) konuşmacı olarak yer aldı.

Apiterapi ürünlerinin biyofarmakolojisine ilişkin çalışmaların paylaşıldığı oturumda, propolislerden alınan numunelerle yapılan çalışmaların sonuçlarının paylaşılarak çeşitli ballar ve arı ürünlerinin değişik kullanım alanlarından bahsedildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture