Apiterapi Ürünlerinin Güvenliği ve Kalitesi

Prof. Dr. Nevzat Artık (Türkiye) ve PhD. Otilia Bobis, (Romanya) moderatörlüğünde gerçekleşen Apiterapi Ürünlerinin Güvenliği ve Kalitesi oturumunda “Arı Ürünlerinin Özgünlüğü, Biyoaktivitesi ve Güvenliği” başlığı ile Prof. Dr. Aslı Özkök (Türkiye), “Apiterapi Ürünlerinde Gıda Güvenliği” başlığı ile Prof. Dr. Nevzat Artık (Türkiye), “Dünya Pazarından Propolis Ürünlerinin Özgünlüğü” başlığı ile Prof. Dr. Esra Capanoglu Güven (Türkiye) ve “Otoklav Sterilizasyonunun Arı Poleninin Mikrobiyal Dekontaminasyon ve Biyoaktif Özelliklerine Etkisi” başlığı ile Lec. Atiye Değirmenci (Türkiye) konuşmacı olarak yer aldı.

Apiterapi ürünlerini güvenliği ve kalitesi konusunda standartların oluşturulmasının gündeme taşındığı oturumda, apiterapi ürünlerinin güvenliğine ilişkin bilimsel örnekleri paylaşılarak gıda güvenliğinin tıbbi ürün özellikleri taşıyan bir ürün özelliği ile apiterapi özelinde ele alınması gerektiği belirtildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture