Apiterapide In-Vivo Denemeler

Yrd. Prof. Dr. Mustafa Ünal (Türkiye) moderatörlüğünde gerçekleşen Apiterapide In-Vivo Denemeler oturumunda “Zeytinyağı Bazlı Propolisin Sağlıklı Gönüllülerde Biyokimyasal Parametrelere Etkisi: Klinik Bir Çalışma” başlığı ile Sibel Silici (Türkiye), “Apioterapi ve Preklinik Çalışmalar” başlığı ile Yrd. Prof. Dr. Mustafa Ünal (Türkiye), “Ticari Propolis Ekstraktlarının Sıçanlarda Karaciğer Enzimleri Üzerindeki Kısa ve Uzun Süreli Kullanımının Etkisi” başlığı ile olgay kaan tekin (Türkiye) ve Tip Ⅱ Kollajen kaynaklı Artritli Sıçanlarda Apiterapinin Th1 Th2 Dengesi Üzerindeki Etkileri” başlığı ile Yingfang Zhou (Çin) konuşmacı olarak yer aldı.

Klinik öncesi çalışmalarla ilgili örneklerin paylaşıldığı oturumda, yapılan tüm klinik öncesi çalışmalarla ana hedef olarak klinik kullanıma geçmenin amaçlandığı kaydedildi. Klinik öncesi aşamada bazı ön bilgilerin elde edildiği ve bunların klinik çalışmalar için önemli kaynaklar olduğunun altı çizilerek bu çalışmalar sayesinde başlangıç dozunun tahminin yapılabildiği ifade edildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture