Apiterapide Polen ve Arı Ekmeği

Apiterapide Polen ve Arı Ekmeği

Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman (Türkiye) moderatörlüğünde gerçekleşen Apiterapide Polen ve Arı Ekmeği oturumunda “Anadolu Arı Ekmeği: Probiyotik ve Antioksidan Özellikler” başlığı ile Müh. ASLI ELİF TANUĞUR SAMANCI (Türkiye), “Türkiye’de Toplanan Arı Polenlerinin Renk Ayrımı, Fizikokimyasal ve Fonksiyonel Özellikleri” başlığı ile MSc Tuğçe Daştan (Türkiye) ve “Arı Ekmeğine Polen Dönüşüm Süreci: Arı Ekmeğinin Mikrobiyolojisi” başlığı ile Lec. Atiye Değirmenci (Türkiye) konuşmacı olarak yer aldı.

Arı polenlerinin insanlar için yüksek miktarda yağ ve lif içeriği içeren besin maddesi olduğunun belirtildiği oturumda, Polenin arı ekmeğine dönüştürülmesi aşamaları anlatılarak arı ekmeğinin probiyotik ve antioksidan özelliklerinden bahsedildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture