Arı ve Bala Vakfedilen Bir Ömür…

Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu Anma Programı düzenlendi.

Dr. Ali Timuçin Atayoğlu, Uluslararası Apiterapi Federasyonu Başkanı, İstanbul Medipol Üniversitesi
Türkiye’deki ilk arıcılık profesörü olan ve bu etkinliğimizin organizasyon komitesinde yer alan Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, yurtdışında da ülkemizi başarıyla temsil eden bir hocaydı. Umarım kendisinden aldığımız emaneti layıkıyla sürdürürüz.

Ar-Ge Müh. Mustafa Kösoğlu, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü
7’den 70’e tanıdığı herkese dokunan Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, arıcılık alanında Türkiye’nin dünyadaki yüzüydü. Arıya fazla müdahale edilmemesini gerektiğini söyleyen hocamıza son 20 yıldır neredesiniz diye sorulduğunda havalimanında olduğu cevabını alırdınız. Türkiye’nin her yerindeki arı üreticilerine ve ailelerine dokunan hocamız ilham kaynağım ve abimdir. Nurlar içinde yat sevgili hocam.

Dr. Bahri Işık, Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü
Arıcılığı öğrencilerine meslek olarak sevdiren değerli hocamız Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, Türkiye’nin arıcılık konusunda dünyanın en güzel merkezlerinden biri olduğunun her ortamda vurgulardı. Nezaketi ve üslubu ile herkesin kalbinde taht kuran hocamız, arıcılık konusunda Türkiye’de ilk profesör unvanı alan kişiydi.

Prof. Dr. Banu Yücel, Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi
Türkiye ve dünya arıcılığına olan bilimsel katkıları ve çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu’na bilim ve arıcılık camiası olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Samimi ve dost canlısı biri olarak bir bilim insanının taşıması gereken tüm donanımlara sahip olan değerli hocamıza Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak
Birlikte çok fazla etkinlikte bulunduğumuz ve birçok projede çalıştığımız dostum, arkadaşım Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu’nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Bilim insanlığının da ötesinde böyle bir insanı tanımış olmaktan onur duyuyorum.

Apimondia- Apiterapi Bilimsel Komisyonu Başkanı Dr. Cristina Mateescu
Dost ve arkadaş canlısı, saygıdeğer Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu’nun bu alanda kıymetli çalışmaları vardır. Bir keresinde nasıl her zaman böylesine yoğun bir enerjiye sahip olduğunu sorduğumda bana arıcılık ve apiterapi konusunun hiçbir zaman kendisini yormadığını söylemişti. Bulunduğu ortama her zaman pozitif enerji yayan biri olarak Doğaroğlu’nun tecrübesini her zaman takip edeceğiz.

Dr. Mehmet Zafer Kalaycı, T.C. Sağlık Bakanlığı Geleneksel, Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tıp Uygulamaları Daire Başkanı
Güler yüzü ve hümanizmi ile anılan hocamız bizlere önemli eserler bıraktı. Onu tanıyan herkesin kalbinde taht kuran ve bizlere çok büyük katkı ve desteklerde bulunan Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu’nu rahmetle anıyorum.

WorldApiExpo devam ediyor!
Global Bee Medicine and WorldApiExpo open their doors to the world on May 20!
Click the link to discover it up close!
https://lnkd.in/eCyM5a4

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine
#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak
#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil
Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture