Epigenetik ve Apiterapi

Doç Dr.Gulsen Meral (Türkiye) moderatörlüğünde gerçekleşen Epigenetik ve Apiterapi oturumunda “Telomer Uzunluğu ve Arıcılar Arasındaki İlişki” başlığı ile Doç. Dr. KANNAN THIRUMULU PONNURAJ (Malezya) ve “Epigenetik Işığında Arı Sütünün Başlıca Proteinlerinin Antiterapötik Özellikleri” başlığı ile Dr. Simuth Jozef ve Dr. Katarina Bilikova (Slovakya) konuşmacı olarak yer aldı.

Bir kişinin kansere ya da kalp hastalığına yatkın olmasının onun hasta olabileceği anlamına gelmeyeceğinin, yenilen ve içilen besinlerle bu hastalıklardan korunabileceğinin belirtildiği oturumda, dünya genelinde her geçen gün artan kronik hastalıklar, kanser, otoimmun hastalıklar ve yaşlanma oluşumlarının her birinde epigenetik mekanizmaların çalışmasının etkili olduğu kaydedildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture