Kanser ve Apiterapi: 2. Kısım

Prof. Dr. Şevki Arslan (Türkiye) moderatörlüğünde gerçekleşen Kanser ve Apiterapi oturumunun ikinci bölümünde “Arı Zehri ve Melittin’in Kanser Tedavisinde Tedavi Potansiyeli” başlığı ile Prof. Dr. Şevki Arslan (Türkiye), “Anadolu Bal Arısı Zehrinin Glial Tümör Hücresi Üzerine Antitümöral Etkisi” başlığı ile Doç. Dr. meral Kekeçoğlu (Türkiye) ve “Propolis ve Bazal Hücreli Karsinomun Arı Zehiri Tedavisi: Bir Olgu Sunumu” başlığı ile Dr. Bridget Goodwin (Avustralya) konuşmacı olarak yer aldı.

Arı zehrinin ve arı ürünlerinin kanser hücrelerini yok etmekte etkisinin konuşulduğu oturumda kanser hücresinin büyümesinin arı zehri ile engellemesine yönelik araştırmalardan bahsedilerek gelecekte arı zehrinin kanser ilacı olabileceği belirtildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture