Veteriner Hekimlikte Apiterapi

Prof. Dr. Levent Aydın (Türkiye) moderatörlüğünde gerçekleşen Veteriner Hekimlikte Apiterapi oturumunda “Veterinerlik Açısından Apiterapide Arı Sağlığının Önemi” başlığı ile Prof. Dr. Levent Aydın (Türkiye), “Sığır Yetiştiriciliğinde Propolis Olanaklarının Kullanılması: Yenidoğan İshalin Önlenmesi ve Buzağıların Büyümesinin Teşvik Edilmesi” başlığı ile Prof. Dr. Banu Yucel (Türkiye) ve “Hayvanlarda Karmaşık Patolojiler. Bilimsel Apiterapi ve Geleneksel Çin Tıbbı vurgulanarak Bütünleştirici Veteriner Tıbbı Yaklaşımı” başlığı ile Dra. Maria Alejandra López Pazos (Şili) konuşmacı olarak yer aldı.

Arı ürünlerinin sağlıklı olabilmesi için sağlıklı arılardan elde edilmesi ve sonrasında saklama koşullarının uygun olması gerektiğinin altı çizilen oturumda bu ürünlerin içeriklerinin de kullanım amacına uygun olması ve uygulama dozu ve miktarının hekim ya da profesyoneller tarafından yapılması ve dezenfektasyon, hijyen ve sterilizasyon kurallarına da uygun olması gerektiği belirtildi.

#WorldApi #Apiterapi # #Apikültür #Propolis #Bee #Arıcılık #Bal #OrganikBal #Beekeeper #Honey #GlobalBeeMedicine

#BeeMedicine #ApiterapiDerneği BEEO Arı Ürünleri Balparmak

#IPRG #Ekspoturk #Beeo #Balparmak ApiMaye Beekeeping Innovations İmeceMobil Medipol Üniversitesi Medipol Sağlık Grubu Ekspoturk T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI (MINISTRY OF AGRICULTURE AND FORESTRY) DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Uludağ Üniversitesi #agriculture